středa 5. září 2012

Jak na kotevní systém- Trolejka

Zdrávím nadšence kayakfishingu, když jsem se začal věnovat tomuto krásnému odvětví v rybařině tak jsem se snažil přijít na to jak svůj kajak bezpečně ukotvím tak aby mne neotáčel vítr a mohl jsem chytat tak jak mne napadne. Buď po směru proudu nebo proti proudu. Viděl jsem spousty druhů ukotvení kajáků na internetu a každý má něco do sebe. Strašně dlouho jsem přemýšlel k jaké variantě se přikloním. Hodně lidí na internetu to nazývá jako “Anchor trolley”

Našel jsem I spostů jakoby kitů s návodem které se dají koupit a nainstalovat na kajak. Rozhodl jsem se, ale pro svojí variantu a tím způsobem, že si veškerý materiál seženu sám. 

(lano 6mm, 2x kladka, 4 nejty, 4podložky s gumou, 4x větší podložky železné,
pevnostní svařený železný kroužek)

Lano jsem koupil na aukru, kladky v jachtařsém eshopu, podložky seženete v železářství, kroužek také a nejty mi sehnal bratr s kterým jsem tuhle celou záležitost dával dohromady. Místo nejtů se dají použít normální šrouby s matkou, já měl tu možnost použít nerezové nejty. Samozřejmě se tyto věci dají sehnat kdekoliv jinde, ale napsal jsem to jako příklad… Tak konec kecání a pustíme se do práce.

 (tady připravená krasavice Jackson kayak Cuda, kdo nevyzkoušel neví o co přichází) Označení místa a hůrá vrtačka se odstala ke slovu. Musím říct, že pro mě to byla infarktová záležitost, když jsem viděl ve své hračce díru po vrtačce.


 Tady první nejt a kladka abych správně nainstaloval sklon druhé díry. Pohled zevnitř na podložky s nejtem.

Fotky jak šel čas.

 

Tady bratr když utahuje nejty, musí říct, že brácha má opravdu šikovný ruce.
Trošku víc I zasraný páč jsem ho vytáhl od kavadliny.
 


Komplet první kladka.
Tady první fešák hotovej a  připravej k používaní. Jak vydíte podložky s gumou hezky zacelí díru a nedostane se dovnitř voda. Zároveň je kladka izolovaná od kajaku a nemá příležitost se do něj zařezávat. Dále se vrhneme na lano trolejky.Bužírka pro zajištění smyčky.

Tady na fotkách jsem tošku předběhl čas a neměl čas vše fotit. Ve zkratce. Lano jsme natáhli seřízli aby se dalo ve finále spojit a nebyl velký průvěs. Do lana jsme dali pevnostní kruh a jehlou s pevnostní nití ho prošily tak aby kruh pevně držel. Pak pár kapek vteřiňáku a nasazení smrštovací bužírky.
Horkovzduškou trochu pofoukat a vše drží pevně.


Tady finále jak vše vypadá. Pro lidi kteří tento system neznají. Tak kruhem protáhneme další lano na kterém se nachází naše kotva. Kotvu uvážeme na vazák nebo na cokoliv na palubě kajaku. Teď už jen stačí tahat za horní lano a tím si určujete svoji polohu v jaké budete chytat. Doufám, že vám tento návod pomůže
A budete sním spokojeni jako já.
Ahoj Vítek 


 

Žádné komentáře:

Okomentovat